کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان با هدف خلق، ایده پردازی و کشف نگاه های نو، در ادغام دو رسانه‌ی متن و عکس و تبدیل آن به مدیای سوم اقدام به برگزاری نمایشگاه گروهی عکس نوشت زیر نظر کارگروه جشنواره ها و به سرپرستی وحید مومن‌زاده و دبیری عاطفه مهوری نمود.

در فاز اول این پروژه و طی فراخوانی که در تاریخ ۷ بهمن ۹۵ از سوی کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان منتشر گردید تا تاریخ ۲۵ اسفندماه علاقه‌مندان مهلت داشتند آثار خود را به ایمیل فراخوان ارسال نمایند. به دلیل آشنایی نداشتن برخی از اعضا با فضای عکس‌نوشت کارگاه هایی با هدایت ایمان شفیعا در  زمینه ادغام دو رسانه عکس و متن در سینماتک فرشچیان برگزار شد که در‌‌نهایت ۵۳ نفر در این فراخوان شرکت کرده و ۱۳۰ عکس نوشت به دبیرخانه ارسال شد و پس از مرحله اول انتخاب تعداد ۸۳ عکس نوشت به مرحله داوری راه پیدا کرد. علی خدایی، حمیدرضا صیادی، حامد قصری، احمد قاسمی و ایمان شفیعا داوران این فراخوان در‌‌نهایت ۲۲ اثر را شایسته راه‌یابی به این نمایشگاه دانستند.

در فاز دوم این پروژه خوانش متن‌های ارسالی اضافه شد، که با برگزاری چندین ورکشاپ خوانش متن با حضور ایمان شفیعا، عاطفه مهوری و همکاری استودیو رسانه شهر، ضبط صدای خوانش ۲۲ اثر نهایی انجام شد.

گالری شمیده از روز ۲۰ مردادماه ۹۶ میزبان نمایشگاه گروهی عکس – نوشت با عنوان «گفتگوهای گمشده» بود.

محمدرضا هاشمیان، محمدحسین دهقانیان، معصومه مهدیون، نسترن رجالی، زهرا اخوان صراف، حسین نوری، ندا طوطیان، سمیه رحمانی، ساناز رحمتی، سید مرتضی شهشهانی، سید ابوالفضل موسوی، متینه رضایی، بنفشه پیش‌خوان، مهدی قلعه بیگی، سید هاتف حسینی، مائده ابوطالبی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه بودندکه عکس‌ها به همراه صدای هر صاحب اثر به نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه با استقبال خوبی هم مواجه شد و تعدادی از آثار هم به فروش رسید.

درباره پروژه های کانون عکس

فقدان