بچه ها از عکس‌هایشان نوشتند

بچه ها از عکس‌هایشان نوشتند

بچه ها از عکس‌هایشان نوشتند کانون عکس اصفهان

گروه تحریریه سایت کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان:

پنجشنبه این هفته  کانون عکس انجمن سینماى جوانان اصفهان با همکارى موسسه فرهنگى هنرى سرزمین قصه‌های کهن کارگاه «از عکس تا واژه» را با محوریت قصه‌خوانی، کارگاه بازى، عکاسى برگزار کرد. این برنامه با حضور «اعظم قاسمى» ویژه گروه سنى ٨ تا ١۶ سال همراه بود. نکاتی را می‌توان از گزارش این  کارگاه بیان داشت که در ادامه باهم می‌خوانیم:

ساعت۴:۳۰  الی ۵  بچه‌ها همراه با والدینش  آمدند و کارگاه رأس ساعت ۵ آغاز شد. در ابتدا اعظم قاسمی یک بازی را در نظر گرفت که بچه‌ها به همراه والدین باهم انجام بدهند و هدفش آشنایی و تعامل و تفکر بیشتر بود. بعد از پایان این تمرین بچه‌ها به همراه والدین انیمیشن کوتاهی از  سینمای زاگرب با عنوان curiosity را دیدند. و پس از پایان این فیلم انیمیشن از خانواده و بچه‌ها درخواست شد که نظر و احساسشان را از چیزی که دیدند بیان کنند‌. برنامه‌ی  بعدی قصه‌خوانی بود.که اعظم قاسمی مدرس کارگاه  کتاب نقطه را همراه با نشان دادن تصاویرش برای بچه‌ها خواند. بعد از قصه‌خوانی بچه‌ها به سالن دیگری فرستاده شدند تا عکاسی کنند. موضوع عکاسی نقطه بود و قرار شد نه‌تنها عکاسی کنند  که از عکس‌هایشان بنویسند.بچه‌ها پس از عکاسی به کلاس قبلی بازگشتند و متن‌هایشان را برای بقیه خواندند. در ادامه این کارگاه دو انیمیشن از سینمای زاگرب با عنوان ceremony- the fifth one به نمایش گذاشته شد. و پس از این نمایش نقدهایی از زبان بچه‌ها و والدین شنیده شددر پایان  این کارگاه  با صحبت‌های اعظم قاسمی، مرجان ترکیان، شقایق سالم و وحید مؤمن زاده در جهت آشنایی بهتر والدین با کانون عکس و کلاس‌ها و بازشدن بهتر دیدشان نسبت به حمایت از بچه‌ها، پایان یافت.

[vc_gallery type=”image_grid” images=”352340,352341,352342,352343,352344,352345,352346,352347″ img_size=”200×200″ column_number=”4″ grayscale=”no” hover_icon=”none” images_space=”gallery_without_space”]