نگاه شهودی؛ نگاهی به مجموعه عکس‌ واقعیت تمام تو است

نگاه شهودی؛ نگاهی به مجموعه عکس‌ واقعیت تمام تو است

نگاه شهودی؛ نگاهی به مجموعه عکس‌ واقعیت تمام تو است 150 150 کانون عکس اصفهان

نگاهی به مجموعه عکس‌ واقعیت تمام تو است

نگاه شهودی‌

به بهانه حضور رومین محتشم در کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان

 

گروه تحریریه کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان: «رومین محتشم» چهارشنبه این هفته نشستی با عنوان «روش‌شناسی شخصی در عکاسی»را در کانون عکس انجمن سینمای جوان اصفهان برگزار می کند.به همین دلیل نگاهی داریم به یکی از مجموعه عکس های این هنرمند با عنوان «واقعیت تمام تو است» که هم به صورت نمایشگاه و هم به صورت کتابی مستقل انتشار و ارایه شده است.
«واقعیت تو تمام است» اولین کتاب عکس رومین محتشم است که در  خردادماه ۹۵  در گالری راه ابریشم رونمایی و در  نشرچشمه منتشر شده است.

رومین محتشم درباره این کتاب می گوید: عکس‌های این مجموعه گزیده‌ای از عکس‌های شش سال گذشته است. در این مجموعه به نظر می‌رسد عکس‌ها هیچ ارتباط و پیوستگی‌یی با هم ندارند. در حالی که وجه اشتراک تمام عکس‌ها یک نگاه شهودی‌ست که سعی کرده‌ام با آن احساس و نگاه خودم به دنیای اطراف را به نمایش بگذارم، درست شبیه دوره‌گردی که هر روز از یک مکان یادداشت‌برداری می‌کند.

وی همچنین می گوید: عکاسی امروز، نگاه، تحلیل‌ها و تفسیر‌ها و نظریه‌های مختص خودش را دارد. به نظر من شکل و سبک کارگردانی شده‌ عکس‌ها روح را از دنیای اطراف می‌گیرد. در این مجموعه سعی من بر این بوده تا خارج‌ از متودهای عکاسی، سیالیت دنیای اطراف در عکس‌ها حفظ شود. چرا که این عکس‌ها نه به تاریخ و زمان خاصی تعلق دارد نه به سرزمین ویژه‌‌ای. من فکر می‌کنم این عکس‌ها به همه‌ افراد در هرجای کره‌ زمین تعلق داشته باشد.

این عکاس معتقد است: هرکسی ممکن است تعبیر خودش را از این عکس‌ها داشته باشد. شاید بعضی‌ها آن را عکاسی مستند بنامند و برخی‌ها شاعرانه و بعضی دیگر فلسفی. اما خودم فکر می‌کنم رگه‌هایی از همه‌ این‌ها در عکس‌های این مجموعه وجود دارد.